İstanbul’da ortalık karıştı

İSTANBUL İSTİFA SABAHIYLA UYANDI.. SON DAKİKA! BAKIN NELER OLUYOR. Sözcü’de yer edinen habere göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve vardığında daha önce…

İstanbul Büyükkent Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanı Doç. Dr. Mustafa Gürsoy, 6 Aralık 2019’da atandığı görevinden 1.5 ay hemen sonra çekilme etti.Ayrıca; Sözcü’de yer edinen habere bakılırsa, İBB Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan 6 ay içinde ikinci kere çekilme haberi geldi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve vardığında daha önce Balıkesir Büyükkent Belediyesi’nde genel sekreter desteklığı da meydana getiren Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Dr. Taylan Engin’i İBB Ulaşım Daire Başkanı olarak atamıştı.Engin, 3.5 ay bu görevi yaptıktan ondan sonra 12 Kasım 2019 zamanı itibari ile çekilme etmişti. Engin’in, Ulaşım Daire Başkanlığı’nın bağlı olduğu Genel yazman desteksı İbrahim Orhan Demir ile ‘uyumlu çalışamadığı’ için çekilme etmiş olduğu öne sürülmüştü

Ekrem İmamoğlu’nun 24 Haziran İstanbul seçimin peşinden Ulaşım Daire Başkanlığı’na getirmiş olduğu ikinci isim olan Doç. Dr. Mustafa Gürsoy istifa etti. 6 Aralık 2019’da göreve getirilen Gürsoy’un müdürlük serüveni 1.5 ay sürdü. Peki Mustafa Gürsoy kimdir? Mustafa Gürsoy neden İBB Ulaştırma Daire Başkanlığından çekilme etti?

Ekrem İmamoğlu’na personel dayanmıyor. Ekrem İmamoğlu’nun 24 Haziran İstanbul seçimin ardından Ulaşım Daire Başkanlığı’na getirmiş olduğu ikinci isim olan Doç. Dr. Mustafa Gürsoy çekilme etti. 6 Aralık 2019’da göreve getirilen Gürsoy’un müdürlük serüveni 1.5 ay sürdü. Peki Mustafa Gürsoy kimdir? Mustafa Gürsoy neden İBB Ulaştırma Daire Başkanlığından istifa etti?


1.5 ay devam eden kısa başkanlık devri sonrası da Gürsoy çekilme ettiğini açıkladı. İstifa sebebi hemen hemen kesinlik kazanmazken kulislerde gene Genel sekreter desteksı İbrahim Orhan Demir ile yaşanmış olan anlaşmazlıklar neden gösterildi. Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı olarak göreve geldikten sonrasında İBB Ulaşım Daire Başkanlığı görevine Balıkesir Büyükkent Belediyesi’nde genel sekreter yardımcılığı da meydana getiren Dr. Taylan Engin’i atamıştı. Engin göreve geldikten tam 3.5 ay sonra 12 Kasım 2019 tarihinde istifa istekçesini yönetime sunarak görevi bıraktığını duyurmuştu. Engin’in istifasından sonrasında ise Mustafa Gürsoy İBB Ulaşım Daire Başkanlığına getirilmişti.

Mustafa Gürsoy kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Mustafa Gürsoy, aynı okulda ulaştırma alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. 1993 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak başladığı görevine, aynı kurumda öğretim üyesi olarak devam etmektedir. Demiryolu Mühendisliği, Karayolu Mühendisliği, Kentiçi Ulaştırma Sistemleri, Ulaştırma Ekonomisi, Yük Taşımacılığı Planlaması mevzularında bilimsel nitelikli çalışmalarını sürdürmektedir. 06 Aralık 2019 tarihi itibariyle Ulaşım Daire Başkanlığı görevine atanmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Gürsoy, evli ve bir çocuk babasıdır.

https://www.thenewsdeutsch24.com/

Yorum yapın