Altın’da gelişme

Altın yatırımcılarına uyarı verildi! Tarih verilerek altını olanlar ihtarldı! İşte altının zirve yapacağı o tarih…

Haberglobal’de yer edinen habere bakılırsa; Youtube kanalındaki değerlendirmelerine öncelikle borsa ile başlamış olan İslam Memiş, “konu malum. Neler planlanıyor küresel piyasalarda? Borsada sert satışlar var, bu devam edecek mi? Borsa yatırımcısı ne yapmalı? Döviz kurlarında stabil bir durum var sadece trend yukarı yönlü. Altın ve gümüş yeni rekorlarını test etti. Yatırımcı ne yapmalı? Borsa İstanbul 7500 puanda.

Yüzde 3 satıcılı. Bu tarafta satışlar, düşüşler sürpriz değil. 7500 puanı beklemeye devam ediyoruz. Kademeli alım yapmak isteyenler, borsaya giriş yapmak istiyorlarsa yüzde 25 alabilir. İlk yüzde 25’ini alabilir. Aşağı yönlü trend devam ediyor. Ben yüzde 25 alımımı yapmış oldum. Müdafa sanayii, teknoloji ve gıda tarafını önemsiyorum. Sepet kültürü ile 3 hisse senedi ile giriş yapılmalı.” dedi.

Dolar kuru için de konuşan Memiş, “Dolar kuru 28 lirada. Şimdi 28-28.50 TL aralığını takip edeceğiz dolar kurunda. Bir sonraki ataklarda 29’lu seviyeleri konuşacağız. Yıl sonunda da muhtemelen 29.70’i mevzuşacağız. “Ons altında beklentimiz 1980 dolar direnci” diyen İslam Memiş, “Bu direnci takip etmeyi sürdüreceğiz. Bu yükselişler de bizim için sürpriz değil. 1962 dolara kadar yükseldi. Bu da savaş fiyatlamasıydı. Yukarı yönlü ataklarına devam edecek ancak 1980 dolar direncini yine görmek lazım.
1962 dolar tehlikeli sonuç direnç seviyesiydi. 1930 dolarda dinlenmek isteyebilir ve hedef de 1980 dolar seviyesi. Düşüşleri de kalıcı olmayacağını öngörüyorum” dedi. İslam Memiş, gram altın için şu tahminlerde bulundu: Gram altın TL fiyatı gene en yüksek seviyeyi test etti. Tüm zamanların rekorunu kırdı. 1840 lira fiziki tarafta görüldü. 1825-1835 lira aralığında. Bir sonraki ataklarda 1800-1850 lira aralığına yerleşecek.
Direnç olarak da 1880 lira seviyesini göreceğiz. Yıl bitmeden test edilebilir öngörümüzün arkasındaydık. Bugüne dek beklentilerime sadık kaldım ve 1840 lira görüldü. Hem dolar hem ons birlikte yükseldi. Bu bant aralığında dinlenmek isteyebilir. Gram altın TL’de geniş bant aralığını takip etmeyi sürdüreceğim bu da 1780-1880. 1800 altındaki rakamlar alım fırsatı sadece elinde altın bulunduranlar satış için acele etmemeli. 1880 lira görüldüğü vakit yoruma ihtiyaç var.
O günkü riskleri tekrar gözden geçireceğiz. İki hafta önce düşüyor, yandık, mahvolduk diyenler var ya, onların gazına gelmeyin.

Ekim ayının ikinci haftasını bekleyin dedim size. 1840 lira görüldü, dinlenme zamanı. Bu seviyeleri bekle. Elinde malın var bekle. Alamadın, o zaman bekleyeceksin fakat iki hafta önceki fiyattan alamayacaksın. Bir alım fırsatı yine doğacak. Süreı erişince söyleyeceğim.
Kaynak : tele1.Com

Yorum yapın